جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 221079
  تاریخ انتشار : 15 مهر 1396 9:59
  تعداد بازدید : 800

  آخرین مصوبات هیأت دولت

  آخرین مصوبات هیأت دولت از تاریخ 1396/06/21 لغایت 1396/06/31

  مصوبات هیأت دولت منتشره از
  1396/06/21 لغايت 1396/06/31
  در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران


  مصوبات هيأت دولت

  تصویب نامه در خصوص اقدامات وزارت راه و شهرسازی با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران نسبت به شناسایی، تصویب و اعلان عمومی اراضی ملی و دولتی مستعد احداث دهکده ها یا شهرک های گردشگری در کل کشور         

  تصویب نامه در خصوص اضافه شدن معاون اقتصادی رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به ترتیب به ترکیب کمیسیون های اقتصاد و لوایح هیئت دولت  

  اصلاح ردیف (۱) جدول بند (۲) تصویب نامه شماره ۳۷۶۳۳/ت۵۴۴۰۰هـ مورخ ۱/۴/۱۳۹۶      

  اصلاح اساسنامه شرکت مادرتخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور      

  تصویب نامه در خصوص تعیین وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت به ترتیب به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آذربایجان و ترکیه       

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای موسی خادمی به عنوان استاندار لرستان  

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای اسماعیل تبادار به عنوان استاندار فارس   

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای فریدون همتی به عنوان استاندار هرمزگان           

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای عبدالمحمد زاهدی به عنوان استاندار قزوین          

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای محمدمهدی مروج الشریعه به عنوان استاندار خراسان جنوبی  

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای علی محمد احمدی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد     

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای محمدعلی نجفی به عنوان استاندار البرز  

  تصویب نامه در خصوص تعیین وزیران نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران           

  تصویب نامه در خصوص تعیین وزیران راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی به عنوان وزیران عضو شورای پول و اعتبار        

  الحاق بند (۶) به انتهای تصویب نامه شماره ۴۳۹۳۲/ت۵۴۱۶۵هـ مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۶   

  الحاق نماینده وزارت نفت به ترکیب کارگروه موضوع بند (۱۱) تصویب نامه شماره ۱۶۱۴۵/ت۵۳۵۲۵هـ مورخ ۱۶/۲/۱۳۹۶

  اصلاح فهرست پیوست تصویب نامه در خصوص سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی در سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷ میلادی)         

  اصلاح ماده (۱۵) آیین نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۱۶۹) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم       

  اصلاح تصویب نامه شماره ۷۳۴۹۳/ت۵۴۶۲۴هـ مورخ ۱۵/۶/۱۳۹۶           

   

   

   


  تصویب نامه در خصوص اقدامات وزارت راه و شهرسازی با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران نسبت به شناسایی، تصویب و اعلان عمومی اراضی ملی و دولتی مستعد احداث دهکده ها یا شهرک های گردشگری در کل کشور

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21120-21/06/1396

  شماره ۷۲۵۰۰/ت۵۰۸۷۶هـ ـ۱۳۹۶/۶/۱۴

  وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت کشورـ وزارت دادگستری

  سازمان حفاظت محیط زیست ـ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ـ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۸ به پیشنهاد شماره 020/10932 مورخ ۱۳۹۳/۴/۲۱ وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  ۱ـ وزارت راه و شهرسازی با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران نسبت به انجام موارد زیر اقدام نماید:

  الف ـ شناسایی، تصویب و اعلان عمومی اراضی ملی و دولتی مستعد احداث دهکده ها یا شهرک های گردشگری در کل کشور با همکاری وزارت خانه های جهاد کشاورزی و کشور و سایر سازمان های مربوط ظرف شش ماه.

  ب ـ اتخاذ سیاست افزایش تراکم ساختمانی به جای افزایش محدوده شهرها در استان های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان) با لحاظ همه جوانب تخصصی مربوط.

  پ ـ بازنگری، اصلاح و ابلاغ اصول و ضوابط تهیه طرح های جامع و هادی محدوده های شهری و روستاهای شمالی کشور (استان های گیلان، مازندران و گلستان) ظرف شش ماه.

  تبصره ـ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و کشور اصلاحات لازم برای اعمال اصول و ضوابط جدید مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در طرح های هادی مصوب را ظرف شش ماه از تاریخ لازم الاجراشدن این تصویب نامه تهیه و برای سیر مراحل قانونی تصویب آنها اقدام کند.

  ۲ـ وزارتخانه های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مکلفند کلیه ظرفیت ها و احکام مندرج در قوانین و مقررات برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط زیست واقع در محدوده، حریم و خارج از حریم شهرهای استان-های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان) را به کار گرفته و وظایف خود در این زمینه را اعمال نمایند. دستگاه های یادشده مکلفند تخلف از اجرای این بند و قوانین و مقررات مربوط توسط کارکنان خود و دیگر اشخاص را به مراجع صالح از جمله هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری (حسب مورد) اعلام و گزارش نمایند.

  استانداران استان های یادشده مکلفند گزارش اجرای این بند توسط هر یک از وزارتخانه های یادشده، آمار تخلفات ارتکابی و نیز اقدامات و هماهنگی های استانداری را در مقاطع زمانی شش ماهه از طریق وزارت کشور به هیئت وزیران ارائه نمایند.

  ۳ـ به منظور تقویت و کارآمدی ضمانت اجراها و سازوکارهای برخورد و مقابله با تخلفات مربوط به تغییر کاربری و احداث بنا در استان های شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان)، وزارت کشور مکلف است با همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست، راهکارهای قانونی از جمله اصلاح تبصره (۲) ماده (۹۹) و تبصره (۱) ماده (۱۰۰) قانون شهرداری ـ مصوب ۱۳۳۴ ـ و اصلاحات بعدی آن را ظرف یک ماه از تاریخ لازم الاجراشدن این تصویب نامه تهیه و به هیئت وزیران ارائه نماید.

  ۴ـ وزارت جهاد کشاورزی مکلف است در حریم و خارج از حریم شهرهای شمالی کشور (استان های گیلان، مازندران و گلستان) و در چارچوب مواد (۳) اصلاحی و (۱۰) الحاقی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها ـ مصوب ۱۳۸۵ـ اقدام قانونی برای قلع وقمع بنا و مستحدثاتی را که به صورت غیرمجاز و بدون اخذ مجوز کمیسیون موضوع تبصره (۱) اصلاحی ماده (۱) قانون یادشده بر روی محدوده های موضوع آن قانون ایجاد شده است انجام دهد و وزارت کشور با لحاظ مؤخر بودن قانون یادشده نسبت به قانون شهرداری و اصلاحات بعدی آن از ارجاع این موارد و پرونده ها به کمیسیون های موضوع مواد (۹۹) و (۱۰۰) قانون شهرداری اجتناب نماید.

  تبصره ـ در مورد اراضی زراعی و باغ های واقع در محدوده روستاهای دارای طرح هادی مصوب، وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی مکلفند از طریق نمایندگان خود در کمیسیون موضوع تبصره (۲) ماده (۹۹) قانون شهرداری، رأی به قلع وقمع بنا را در اولویت قرار دهند.

  ۵ ـ به منظور هماهنگی و برخورد مؤثر و فوری با تخلفات ساخت وساز در شهرهای شمالی کشور (استان های گیلان، مازندران و گلستان) کارگروه ویژه ای با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دادستانی مرکز استان مربوط، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شهرداری های شهرهای مربوط تشکیل می شود. وزارت کشور موظف است گزارش عملکرد کارگروه مذکور را در مقاطع زمانی شش ماهه به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و دفتر هیئت دولت ارائه نماید.

  تبصره ـ کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ضمن همکاری با کارگروه مذکور از ارائه هرگونه خدمات زیربنایی به ساخت وسازهای غیرمجاز خودداری نمایند.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص اضافه شدن معاون اقتصادی رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به ترتیب به ترکیب کمیسیون های اقتصاد و لوایح هیئت دولت

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21120-21/06/1396

  شماره ۷۳۴۹۳/ت۵۴۶۲۴هـ ـ۱۳۹۶/۶/۱۵

  معاونت اقتصادی رئیس جمهور ـ معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۱۲ به پیشنهاد معاونت اقتصادی رئیس جمهور و معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  معاون اقتصادی رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به ترتیب به ترکیب کمیسیون های اقتصاد و لوایح موضوع بندهای (۱) و (۵) ماده (۶) اصلاحی آیین نامه داخلی هیئت دولت موضوع تصویب نامه شماره ۱۱۱۹۴۷/ت۴۹۵۰۶هـ مورخ ۱۳۹۲/۵/۳۰ و اصلاحات بعدی آن اضافه می شوند.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  اصلاح ردیف (۱) جدول بند (۲) تصویب نامه شماره ۳۷۶۳۳/ت۵۴۴۰۰هـ مورخ ۱/۴/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21120-21/06/1396

  شماره ۷۲۵۰۴/ت۵۴۶۰۵هـ ـ۱۳۹۶/۶/۱۴

  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت اطلاعات

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۸ به پیشنهاد شماره 33883/55491 مورخ ۱۳۹۶/۵/۲۹ معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد ماده واحده قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات ـ مصوب ۱۳۹۲ـ تصویب کرد:

  در ردیف (۱) جدول بند (۲) تصویب نامه شماره ۳۷۶۳۳/ت۵۴۴۰۰هـ مورخ ۱۳۹۶/۴/۱، عبارت «تخلف در خصوص اقدام به انجام رویه های ضدرقابتی» به عبارت «تخلف از تعهدات موضوع ماده (۳۰) اصول حاکم بر پروانه فعالیت کارورهای (اپراتورهای) پستی غیردولتی» اصلاح می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  اصلاح اساسنامه شرکت مادرتخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21120-21/06/1396

  شماره ۷۳۵۲۳/ت۵۴۳۷۱هـ ـ۱۳۹۶/۶/۱۵

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۵/۱۱ به پیشنهاد شماره 100/177 مورخ ۱۳۹۶/۳/۷ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد ماده واحده قانون استفساریه در خصوص اختیار اصلاح اساسنامه سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات دولتی و وابستـه به دولت ـ مصوب ۱۳۷۷ـ تصویب کرد:

  اساسنامه شرکت مادرتخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور موضوع تصویب نامه شماره ۱۲۲۶۲۵/ت۳۸۰۸۰هـ مورخ ۱۳۸۶/۸/۲ و اصلاحیه آن موضوع تصویب نامه شماره ۲۶۹۱۵/ت۴۴۷۸۲هـ مورخ ۱۳۹۱/۲/۱۶ به شرح زیر اصلاح می شود:

  ۱ـ در ماده (۱)، نام شرکت به شرکت توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور (مادرتخصصی) تغییر می یابد.

  ۲ـ بندهای (الف) و (د) ماده (۶) به شرح زیر اصلاح می شود:

  الف ـ مطالعه، طراحی، اجرا و نظارت بر بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی و تدارک وسایل و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و آموزشی.

  د ـ نگهداری و پشتیبانی فنی و تجهیزاتی بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی

  ۳ـ ماده (۸) به شرح زیر اصلاح می شود:

  ماده ۸ ـ مجمع عمومی شرکت از اعضای زیر تشکیل می شود:

  ۱ـ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (رئیس)

  ۲ـ رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور

  ۳ـ رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور

  ۴ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی

  ۵ ـ وزیر راه و شهرسازی

  این اصلاحیه به موجب نامه شماره 96/102/2398 مورخ ۱۳۹۶/۶/۸ شورای نگهبان به تأیید شورای یادشده رسیده است.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت به ترتیب به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آذربایجان و ترکیه

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۴۹۶۸/ت۵۴۶۵۸هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۰

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

  وزارت امور خارجه ـ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۱۵ به پیشنهاد وزارت امور خارجه و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت به ترتیب به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آذربایجان و ترکیه تعیین می شوند.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای موسی خادمی به عنوان استاندار لرستان

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۳۵/ت۵۴۶۷۴هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای موسی خادمی به عنوان استاندار لرستان تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای اسماعیل تبادار به عنوان استاندار فارس

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۳۹/ت۵۴۶۷۶هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای اسماعیل تبادار به عنوان استاندار فارس تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای فریدون همتی به عنوان استاندار هرمزگان

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۳۸/ت۵۴۶۷۵هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای فریدون همتی به عنوان استاندار هرمزگان تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای عبدالمحمد زاهدی به عنوان استاندار قزوین

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۳۳/ت۵۴۶۷۳هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای عبدالمحمد زاهدی به عنوان استاندار قزوین تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای محمدمهدی مروج الشریعه به عنوان استاندار خراسان جنوبی

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۳۱/ت۵۴۶۷۲هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای محمدمهدی مروج الشریعه به عنوان استاندار خراسان جنوبی تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای علی محمد احمدی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۳۰/ت۵۴۶۷۱هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای علی محمد احمدی به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای محمدعلی نجفی به عنوان استاندار البرز

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۲۸/ت۵۴۶۷۰هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند (۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای محمدعلی نجفی به عنوان استاندار البرز تعیین می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین وزیران نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۲۷/ت۵۴۶۳۶هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت نفت

  وزارت صنعت، معدن و تجارت

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد شماره 96/177652 مورخ ۱۳۹۶/۶/۸ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد بند (ت) ماده (۱۹) قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور ـ مصوب۱۳۹۵ـ تصویب کرد:

  وزیران نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می شوند.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  تصویب نامه در خصوص تعیین وزیران راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی به عنوان وزیران عضو شورای پول و اعتبار

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۷۰۲۶/ت۵۴۶۳۴هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۵

  وزارت امور اقتصادی و دارایی

  وزارت راه و شهرسازی

  وزارت جهاد کشاورزی

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۲۲ به پیشنهاد شماره 96/177664 مورخ ۱۳۹۶/۶/۸ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد بند (۴) ماده (۱۵) قانون برنامـه پنج ساله شـشم توسعه اقتصادی، اجتمـاعی و فرهنـگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب۱۳۹۵ـ تصویب کرد:

  وزیران راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی به عنوان وزیران عضو شورای پول و اعتبار تعیین می شوند.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  الحاق بند (۶) به انتهای تصویب نامه شماره ۴۳۹۳۲/ت۵۴۱۶۵هـ مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۴۹۷۶/ت۵۴۵۹۱هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۰

  وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی

  سازمان برنامه وبودجه کشور ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۱۵ به پیشنهاد شماره 020/12068 مورخ ۱۳۹۶/۵/۲۲ وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  متن زیر به عنوان بند (۶) به انتهای تصویب نامه شماره ۴۳۹۳۲/ت۵۴۱۶۵هـ مورخ ۱۳۹۶/۴/۱۸ الحاق می شود:

  ۶ ـ سازمان برنامه وبودجه کشور بازپرداخت اصل و سود تسهیلات اعطایی به شرکت پشتیبانی امور دام کشور را جهت اجرای سیاست قیمت تضمینی، تضمین می نماید. تضمین مذکور نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالبات و شرکت پشتیبانی امور دام کشور در بازپرداخت به موقع تسهیلات دریافتی نمی باشد.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  الحاق نماینده وزارت نفت به ترکیب کارگروه موضوع بند (۱۱) تصویب نامه شماره ۱۶۱۴۵/ت۵۳۵۲۵هـ مورخ ۱۶/۲/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۴۹۶۹/ت۵۴۵۷۰هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۰

  وزارت نفت ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

  سازمان برنامه وبودجه کشور ـ سازمان امور اداری و استخدامی کشور

  سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۱۵ به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  نماینده وزارت نفت به ترکیب کارگروه موضوع بند (۱۱) تصویب نامه شماره ۱۶۱۴۵/ت۵۳۵۲۵هـ مورخ ۱۳۹۶/۲/۱۶ اضافه می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  اصلاح فهرست پیوست تصویب نامه در خصوص سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی در سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷ میلادی)

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۵۷۵۸/ت۵۴۶۵۳هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۱

  وزارت امور خارجه ـ سازمان برنامه وبودجه کشور

  معاونت حقوقی رییس جمهور ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۱۹ به پیشنهاد شماره 33754/66022 مورخ ۱۳۹۶/۶/۱۳ معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  فهرست پیوست تصویب نامه شماره ۴۰۴۴۵/ت۵۴۴۱۹ هـ مورخ ۱۳۹۶/۴/۱۱ در خصوص سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی در سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷ میلادی) به شرح زیر اصلاح می شود:

  ۱ـ در ردیف (۵۰)، نام دستگاه اجرایی طرف عضویت به «سازمان اداری و استخدامی کشور (سازمان ملی بهره وری ایران)» و مبلغ حق عضویت به «۴۹۵۸۳۲ دلار» اصلاح می شود.

  ۲ـ مبلغ حق عضویت ردیف های (۴)، (۲۴)، (۲۵)، (۲۸)، (۳۸)، (۴۵)، (۴۶) و (۷۱) به ترتیب به «۵۴۱۵۹ یورو»، «۲۲۱۷۸۰۰=۳۰۰۰۰+۲۱۸۷۸۰۰ دلار»، «۵۲۰۰۰ دلار»، «۱۷۸۳۹۶۱ فرانک سوئیس»، «۴۰۶۵۲۱ یورو»، «۱۴۰۸۱۳ یورو»، «۲۵۷۲۵۱ فرانک سوئیس» و «۸۱۲۱۷ یورو» اصلاح می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  اصلاح ماده (۱۵) آیین نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۱۶۹) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره ۷۵۷۵۷/ت۵۴۶۵۵هـ ـ۱۳۹۶/۶/۲۱

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ اتاق اصناف ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۶/۱۹ به پیشنهاد شماره 34049/66715 مورخ ۱۳۹۶/۶/۱۳ معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  در ماده (۱۵) آیین نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۱۶۹) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم موضوع تصویب نامه شماره ۴۶۹۰۶/ت۵۳۴۰۱هـ مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۴ ، عبارت «در صورت عدم نصب یا عدم استفاده از سامانه صندوق فروش فروشگاهی یا عدم ثبت صورتحساب خرید و فروش یا عدم ارسال اطلاعات صورتحساب های خرید و فروش به سازمان امور مالیاتی،» به عبارت «عدم نصب یا عدم استفاده از سامانه صندوق فروش فروشگاهی یا عدم ثبت صورتحساب خرید و فروش،» اصلاح می شود.

  معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری

  اصلاح تصویب نامه شماره ۷۳۴۹۳/ت۵۴۶۲۴هـ مورخ ۱۵/۶/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21127-29/06/1396

  شماره 54624/75244-۱۳۹۶/۶/۲۱

  معاونت اقتصادی رئیس جمهور ـ معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

  نظر به اینکه در مقدمه تصویب نامه شماره ۷۳۴۹۳/ت۵۴۶۲۴هـ مورخ ۱۳۹۶/۶/۱۵ عبارت «دفتر رئیس جمهور» به صورت عبارت «معاونت اقتصادی رئیس جمهور» تحریر شده است، مراتب برای اصلاح اعلام می شود.

  دبیر هیئت دولت ـ محسن حاجی میرزایی

     نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360470954
اکنون :
15