جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 227572
  تاریخ انتشار : 26 آذر 1396 9:52
  تعداد بازدید : 391

  سایر مصوبات

  سایر مصوبات مجلس شورای اسلامی از تاریخ 1396/09/11 تا 1396/09/20

  سایر مصوبات منتشره از

    1396/09/11 لغايت 1396/09/20

   در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران
  ساير مصوبات

  نظریه رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به «قانون نحوه اجرا اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»    

   

     نظریه رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به «قانون نحوه اجرا اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21190-19/09/1396

  ۸۹۴ [توضیح اینکه شماره های فوق مربوط به ترتیب درج در روزنامه رسمی کشور می باشد.]

  شماره ۷۶۶۰۷/هـ ب ـ۱۳۹۶/۹/۱۱

  حجةالاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

  ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

  بازگشت به رونوشت تصویب نامه هیئت محترم وزیران به شماره ۹۷۰۰۲/ت۵۴۴۷۷هـ مورخ ۱۳۹۶/۸/۷، موضوع: «هزینه کرد از محل حساب ویژه سازمان تعزیرات حکومتی»، متعاقب بررسی ها و اعلام نظر مقدماتی «هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به «قانون نحوه اجرا اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی الاثر خواهد بود.

  «بر اساس ماده (۱۱۸) قانون برنامه ششم توسعه ـ مصوب ۱۳۹۵ـ «کلیه وجوهی که به عنـوان جزای نقـدی یا جریمه نقـدی بابت جـرائم و تخلفات توسط مراجع قضائی، شبه قضایی، انتظامی و اداری و شرکت های دولتی اخذ می شود به خزانه واریز می گردد. دستگاه های ذی ربط حق استفاده از درآمد فوق را ندارند. دولت موظف است اعتبار موردنیاز دستگاه های مذکور را که از محل درآمد ـ هزینه تاکنون تأمین گردیده است در ردیف های اعتبارات عمومی بودجه سنواتی مربوطه لحاظ نماید.» طبق تبصره «۱» این ماده نیز «قوانین مغایر .... از زمان لازم الاجراشدن این قانون موقوف الاجرا می گردد.» نظر به مراتب فوق و با توجه به ماده (۱۱۸) قانون اخیرالتصویب که متضمّن راهکارهای جدید بابت چگونگی واریز و مصرف وجه می باشد، بنابراین، بندهای (۱) و (۲) مصوبه هیئت وزیران که بدون رعایت ماده (۱۱۸) قانون برنامه ششم توسعه، با استناد به تبصره«۵» ماده واحده قانون سابق، احکامی را مقرّر کرده است، مغایر قانون می باشد.»

  رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360384235
اکنون :
11