جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 242379
  تاریخ انتشار : 13 مرداد 1397 14:23
  تعداد بازدید : 493

  آخرین مصوبات هیأت دولت

  آخرین مصوبات هیأت دولت از تاریخ 1397/04/21 لغایت 1397/04/31

  مصوبات هیأت دولت منتشره از
  1397/04/21 لغايت 1397/04/31
  در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران


  مصوبات هيأت دولت

  تصویب نامه در خصوص معرفی استان هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷ـ۱۳۹۶ تحت تأثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته به بانک های عامل جهت بهره مندی از امهال تسهیلات  

  اصلاح تصویب نامه شماره ۳۱۲۶۶/ت۵۵۳۶۸هـ مورخ ۱۳/۳/۱۳۹۷           

  اصلاح ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات

   

   

   


  تصویب نامه در خصوص معرفی استان هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷ـ۱۳۹۶ تحت تأثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته به بانک های عامل جهت بهره مندی از امهال تسهیلات

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21363-27/04/1397

  شماره ۴۹۷۵۰/ت۵۵۵۵۸هـ ـ۱۳۹۷/۴/۲۱

  وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی

  وزارت کشور ـ سازمان برنامه وبودجه کشور

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۱۳ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی و کشور و سازمان برنامه وبودجه کشور و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  ۱ـ کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفاً پس از اعلام استان هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷ـ۱۳۹۶ تحت تأثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری ها اعلام شده اند، مشمولین واجد بهره مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب نامه را به بانک های عامل معرفی کند.

  ۲ـ بانک های عامل موظفند مانده بدهی اصل، سود و جرایم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه (ازجمله سرمازدگی و خشک سالی) سررسید شده تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه را به مدت دو سال امهال نمایند.

  تبصره ـ امهال تسهیلات موضوع این تصویب نامه برای شرکت های کشت و صنعت وابسته به دولت و مؤسسات عمومی غیردولتی ممنوع است.

  ۳ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است هزینه های امهال تأییدشده توسط بانک های عامل را بررسی و به سازمان برنامه وبودجه کشور اعلام نماید.

  ۴ـ سازمان برنامه وبودجه کشور نسبت به پیش بینی باز مالی ناشی از اجرای این تصویب نامه از محل منابع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) ـ مصوب۱۳۹۳ـ در لوایح بودجه های سنواتی برابر قوانین و مقررات اقدام نماید.

  ۵ ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور موظفند گزارش عملکرد این تصویب نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه وبودجه کشور اعلام نمایند.

  ۶ ـ بانک های عامل موظفند در صورت عدم تأیید هر یک از بهره برداران فهرست مشمولین اعلامی کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به صورت مکتوب با ذکر دلایل به دستگاه مربوط اعلام نمایند.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری
  اصلاح تصویب نامه شماره ۳۱۲۶۶/ت۵۵۳۶۸هـ مورخ ۱۳/۳/۱۳۹۷

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21363-27/04/1397

  شماره ۵۰۳۴۴/ت۵۵۵۶۵هـ ـ۱۳۹۷/۴/۲۳

  وزارت صنعت، معدن و تجارت

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۲۰ به پیشنهاد شماره 36319/46301 مورخ ۱۳۹۷/۴/۱۳ معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  در تصویب نامه شماره ۳۱۲۶۶/ت۵۵۳۶۸هـ مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۳، واژه «سیستم» به عبارت «نظام (سیستم)» اصلاح می شود.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری
  اصلاح ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21363-27/04/1397

  شماره ۴۹۷۵۱/ت۵۵۵۴۹هـ ـ۱۳۹۷/۴/۲۱

  وزارت صنعت، معدن و تجارت

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۱۳ به پیشنهاد شماره 60/92308 مورخ ۱۳۹۷/۴/۱۰ وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۹۵/ت۱۶هـ مورخ ۱۳۷۳/۲/۶ و اصلاحات بعدی آن به شرح زیر اصلاح می شود:

  ۱ـ تبصره (۳) بند (۲) به شرح زیر اصلاح می شود:

  تبصره ۳ـ سقف ارزشی واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده کارت بازرگانی، برای سال اول، پانصد هزار (۵۰۰۰۰۰) دلار و برای سال دوم، دو میلیون (۲۰۰۰۰۰۰) دلار تعیین می شود. واحدهای تولیدی دارای مجوز صنعتی (از قبیل پروانه بهره برداری، جواز تأسیس، گواهی فعالیت صنعتی و کارت شناسایی) از وزارت صنعت، معدن و تجارت و یا عناوین مشابه آن از سایر وزارتخانه ها و سازمان ها و همچنین اتحادیه ها و تشکل های قانونی، صرفاً برای تأمین نیاز تولیدی خود از شمول این تبصره مستثنا می باشند.

  دارندگان کارت بازرگانی برای سال سوم و پس از آن در صورت مثبت بودن ارزیابی عملکرد آنها بدون رعایت محدودیت سقف ارزش مجاز به واردات می باشند.

  برای اشخاص حقوقی بازرگانی معتبر و سایر موارد استثناء رعایت سقف ارزش مذکور صرفاً در صورت تأیید وزیر صنعت، معدن و تجارت یا به پیشنهاد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون ایران و تأیید وزیر صنعت، معدن و تجارت الزامی نیست.

  ۲ـ جزء (۲ـ۱ـ۴) بند (۲) به شرح زیر اصلاح می شود:

  ۲ـ۱ـ۴ـ داشتن محل کسب یا موقعیت اداری اعم از ملکی یا استیجاری دارای شناسه ره گیری به نام شرکت یا یکی از سهامداران عمده (برای اشخاص حقوقی) و داشتن محل کسب با موقعیت اداری اعم از ملکی یا استیجاری دارای شناسه رهگیری (برای اشخاص حقیقی).

  ۳ـ در تبصره جزء (۲ـ۱ـ۴) بند (۲)، عبارت «بازدید از محل و» بعد از عبارت «برای احراز این شرایط» اضافه می شود.

  ۴ـ تبصره های (۱) و (۲) جزء (۲ـ۱ـ۱۱) بند (۲) به شرح زیر اصلاح می شود:

  تبصره ۱ـ گذراندن دوره آموزشی تخصصی آشنایی با تجارت فرامرزی در اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تعاون ایران برای دریافت کارت بازرگانی توسط اشخاص حقیقی و نمایندگان مسئول از سوی اشخاص حقوقی الزامی است. دوره مذکور حداقل به مدت (۱۶) ساعت حاوی سرفصل های مشتمل بر آثار حقوقی و مالی استفاده از کارت بازرگانی، آشنایی با مقررات صادرات و واردات، مالیات، امور گمرکی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سیاست های ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اخلاق کسب وکار، اینکوترمز، اعتبارات اسنادی، قانون تجارت و سازمان ها و نهادهای داخلی و بین المللی مرتبط با تجارت یا برخی عناوین دیگر به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. دوره مذکور با محتوا و مواد آموزشی متناسب با شرایط تجارت بین المللی با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت، قابل تغییر می باشد.

  تبصره ۲ـ دارندگان مدرک دانشگاهی در رشته های تخصصی ذی ربط از شمول این حکم مستثنا می باشد. شیوه نامه مربوط شامل تعداد ساعات دوره و سرفصل مباحث و رشته های ذی ربط به پیشنهاد مشترک اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون ایران و تأیید وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ خواهد شد.

  ۵ ـ تبصره (۴) جزء (۳ـ۳) بند (۳) به شرح زیر اصلاح می شود:

  تبصره ۴ـ دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای واردات را ندارند. در صورت احراز واگذاری کارت، اتاق های بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و تعاون ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانند نسبت به تعلیق و یا ابطال کارت اقدام نمایند.

  ۶ ـ متن زیر به عنوان تبصره (۵) به جزء (۳ـ۳) بند (۳) اضافه می شود:

  تبصره ۵ ـ دارنده کارت بازرگانی و استفاده کننده از آن متضامناً مسئول رد و تسویه دیون دولتی و مالیات مقرر می باشند.

  ۷ـ متن زیر به عنوان تبصره به بند (۶) اضافه می شود:

  تبصره ـ چنانچه در طول دوره اعتبار کارت بازرگانی، گزارشی مبنی بر رفتار سوءتجاری دارنده کارت بازرگانی دریافت شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت در صورت احراز توسط کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون ایران (حسب مورد)، می تواند تا زمان حصول رسیدگی توسط مراجع ذی ربط، نسبت به تعلیق یا ابطال کارت بازرگانی اقدام نماید.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
368646513
اکنون :
78