جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 242612
  تاریخ انتشار : 20 مرداد 1397 9:35
  تعداد بازدید : 626

  آخرین مصوبات هیأت دولت

  آخرین مصوبات هیأت دولت از تاریخ 1397/05/01 لغایت 1397/05/10

  مصوبات هیأت دولت منتشره از
  1397/05/01 لغايت 1397/05/10
  در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران


  مصوبات هيأت دولت

  آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده (۷) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور       

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای غلامرضا سلیمانی امیری به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران          

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقایان محمدرضا جلیلیان، علیرضا محفوظی و ابوالقاسم مرادی به عنوان اعضای هیئت عالی نظارت مذکور در ماده (۳۷) آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری  

  اصلاح ماده (۳) آیین نامه اجرایی مواد (۵۵) و (۵۶) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای غلامرضا سلیمانی امیری به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران          

  تصویب نامه در خصوص تعیین محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران    

  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای محمدرضا خباز به عنوان استاندار خراسان شمالی         

  تصویب نامه در خصوص تعیین نصاب معاملات موضوع ماده (۲۲) آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی برای سال ۱۳۹۷        

  تصویب نامه در خصوص تعدیل و اجرای جریمه ها و سایر حدنصاب های ریالی تعیین شده در قانون امور گمرکی      

  آیین نامه اجرایی بند (ط) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

  اصلاح تصویب نامه شماره ۱۶۶۲۲۳/ت۵۵۰۶۶هـ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۶     

  اصلاح تصویب نامه شماره ۱۶۵۳۲۹/ت۵۵۲۰۸ک مورخ ۲۲/۱۲/۱۳۹۶     

  الحاق دو متن به آیین نامه نحوه و ترتیب وصول پذیره و اهدایی به عنوان تبصره ماده ۴ و اضافه شدن ماده ۱۲      

  اصلاح ماده (۱۹) اساسنامه صندوق کارآفرینی امید 

   

   


  آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده (۷) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21369-03/05/1397

  شماره ۵۱۶۲۰/ت۵۵۳۳۱هـ ـ۱۳۹۷/۴/۲۵

  وزارت جهاد کشاورزی ـ سازمان برنامه وبودجه کشور

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۳/۲ به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد بند (ث) ماده (۷) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور ـ مصوب ۱۳۹۵ـ آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:

   

  آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده (۷) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور

  ماده ۱ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:

  الف ـ فراورده های خام دامی: موادی که در زمان حیات دام، از آن به دست می آید، مانند پشم، کرک، مو، شیر، عسل، تخم پرندگان، اسپرم، تخم آبزیان و نوغان یا بعد از کشتار یا صید به دست می آید، مانند گوشت، پوست، استخوان و آلایش.

  تبصره ـ فراورده های دامی که برای حفظ، نگهداری و مصرف با روش های صنعتی یا غیرصنعتی تغییر شکل داده و از حالت خام درآمده باشند، مشمول تعریف فراورده های خام دامی نیستند.

  ب ـ سامانه های بهداشتی: هر یک از روش های مدیریت بهداشتی شامل عملیات مناسب تولید (GMP)، عملیات مناسب نگهداری (GSP)، عملیات مناسب آزمایشگاهی (GLP)، عملیات مناسب پرورش و نگهداری دام (GAHP)، شناسایی و ارزیابی مخاطره، جایگاه بایسته واپایش (HACCP) ، عملیات مناسب توزیع (GDP) و مانند آن که حسب مورد و به منظور تضمین کیفیت محصولات در مراکز تولید و توزیع فراورده های خام دامی، دارو و فراورده های زیستی (بیولوژیک) دامپزشکی بر اساس ضوابط و دستورالعمل های فنی و بهداشتی، توسط سازمان دامپزشکی کشور با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام و اجرا می شود.

  پ ـ اشخاص حقوقی غیردولتی: شرکت هایی که مطابق قوانین مربوط به ثبت رسیده باشند و حوزه فعالیت آنها در اساسنامه، ارائه خدمات ممیزی غیررسمی سامانه های بهداشتی موضوع این آیین نامه باشد.

  ت ـ ممیزی رسمی: بازدید و ممیزی سامانه های بهداشتی مراکز مشمول این آیین نامه توسط سازمان دامپزشکی کشور.

  ث ـ ممیزی غیررسمی: بازدید و ممیزی سامانه های بهداشتی مراکز مشمول این آیین نامه در چهارچوب ضوابط فنی و بهداشتی اعلامی از سوی سازمان دامپزشکی کشور توسط اشخاص حقوقی غیردولتی دارای مجوز از این سازمان.

  ج ـ داروهای دامپزشکی: فراورده های ساده یا مرکبی که به منظور تشخیص، پیشگیری، واپایش (کنترل) و درمان بیماری های دام به کار می روند و کلیه فراورده های تقویتی، تحریک کننده، ویتامین ها و مانند آن که فهرست آنها از سوی سازمان دامپزشکی کشور، اعلام و منتشر می شود.

  چ ـ فراورده های زیستی (بیولوژیک): فراورده هایی مانند سرم، واکسن، پادگن (آنتی ژن) و کیت آزمایشگاهی که برای پیشگیری، واپایش (کنترل)، تشخیص و درمان بیماری های دام به کار می روند.

  ماده ۲ـ مراکز زیر حسب مورد موظف به استقرار سامانه های بهداشتی مربوط بر اساس مقررات این آیین نامه هستند:

  الف ـ مراکز نگهداری و پرورش دام (به عنوان محل تولید فراورده های خام دامی).

  ب ـ کشتارگاه ها، کارگاه ها، کارخانه ها و مراکز تولید، تهیه و آماده کردن فراورده های خام دامی.

  پ ـ سردخانه ها و مراکز نگهداری و توزیع فراورده های خام دامی.

  ت ـ کارخانه ها و کارگاه های تولید و شرکت های توزیع دارو و فراورده های زیستی (بیولوژیک).

  تبصره ۱ ـ برنامه زمان بندی استقرار سامانه های بهداشتی در مراکز مذکور ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این آیین نامه توسط سازمان دامپزشکی کشور با همکاری تشکل های مربوط، تعیین و ابلاغ می شود. با مراکزی که نسبت به استقرار سامانه های بهداشتی مطابق برنامه زمان بندی مربوط اقدام نکنند، پس از اخطار کتبی در نوبت اول، بر اساس ماده (۱۲) قانون سازمان دامپزشکی کشور ـ مصوب ۱۳۵۰ ـ برخورد خواهد شد.

  تبصره ۲ـ اولویت استقرار سامانه های بهداشتی در مراکز موضوع این آیین نامه با مراکزی است که به تشخیص سازمان دامپزشکی کشور در زمینه تولید یا توزیع فراورده های خام دامی، داروها و مواد زیستی سترون (بیولوژیک استریل)، تزریقی یا پرخطر فعالیت دارند.

  تبصره ۳ـ مراکز موضوع این آیین نامه می توانند برای ممیزی غیررسمی سامانه های بهداشتی از خدمات هر یک از اشخاص حقوقی موضوع ماده (۴) این آیین نامه استفاده کنند.

  تبصره ۴ـ نحوه استقرار سامانه های بهداشتی مربوط به مراکز پرورش و تولید در روستاها به روش نظام بهره برداری روستایی یا به روش کوچ رو (ییلاق، قشلاق) با رعایت آیین نامه نحوه نگهداری حیوانات اهلی، موضوع تصویب نامه شماره ۵۶۸۶۶/ت۴۸۰۸۸هـ مورخ ۱۳۹۲/۳/۹ است.

  تبصره ۵ ـ مراکز مشمول بندهای (الف) تا (پ) این ماده مکلف به رعایت ضوابط بهداشت محیطی موضوع آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده (۱۳) قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی ـ مصوب ۱۳۷۹ ـ هستند.

  ماده ۳ـ ضوابط فنی و بهداشتی مربوط به نوع و شیوه استقرار سامانه های بهداشتی مربوط به هر یک از مراکز موضوع ماده (۲) این آیین نامه و شیوه نامه صدور گواهی ممیزی غیررسمی، ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این آیین نامه با رعایت قوانین و مقررات مربوط، توسط سازمان دامپزشکی کشور، تهیه و اعلام می شود.

  تبصره ۱ـ ممیزی رسمی سامانه های بهداشتی ظرف دو هفته از درخواست مراکز موضوع ماده (۲) این آیین نامه، توسط سازمان دامپزشکی کشور، انجام و در صورت تأیید، گواهی مربوط با اعتبار زمانی یک تا چهار سال، بسته به شرایط بهداشتی مرکز صادر می شود.

  تبصره ۲ـ ممیزی رسمی مجدد مراکز موضوع ماده (۲) این آیین نامه در مواردی که در یک نوبت ممیزی رسمی، تأیید نشده باشند، منوط به ارائه گواهی ممیزی غیررسمی صادرشده از سوی اشخاص حقوقی غیردولتی موضوع ماده (۴) این آیین نامه است.

  ماده ۴ـ اشخاص حقوقی غیردولتی متقاضی دریافت مجوز ارائه خدمات ممیزی غیررسمی سامانه های بهداشتی باید دارای شرایط زیر باشند:

  الف ـ اساسنامه معتبر ثبت شده با حوزه فعالیت در زمینه ممیزی غیررسمی سامانه های بهداشتی.

  ب ـ ارائه مدارک موضوع ماده (۵) این آیین نامه در خصوص مدیرعامل و حداقل دوسوم اعضای هیئت مدیره شرکت.

  پ ـ ارائه مدارک موضوع ماده (۵) این آیین نامه در خصوص حداقل سه نفر نیروی تخصصی به عنوان کارشناس ممیزی غیررسمی سامانه های بهداشتی.

  تبصره ۱ـ کارشناسان موضوع این بند می توانند به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره نیز انجام وظیفه کنند.

  آقایان محمدرضا جلیلیان، علیرضا محفوظی و ابوالقاسم مرادی به عنوان اعضای هیئت عالی نظارت مذکور در ماده (۳۷) آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری موضوع تصویب نامه شماره ۲۶۲۲۲/ت۳۰۴هـ مورخ ۱۳۷۳/۸/۲ و اصلاحات بعدی آن تعیین می شوند.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  اصلاح ماده (۳) آیین نامه اجرایی مواد (۵۵) و (۵۶) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21369-03/05/1397

  شماره ۵۳۴۷۹/ت۵۴۱۷۲هـ ـ۱۳۹۷/۴/۲۷

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

  وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۱۷ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  ماده (۳) آیین نامه اجرایی مواد (۵۵) و (۵۶) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع تصویب نامه شماره ۵۱۵۳۰/ت۵۳۲۰۴هـ مورخ ۱۳۹۵/۵/۳ به شرح زیر اصلاح می شود:

  ۱ـ در بند (الف)، عبارت «به پیشنهاد وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و تصویب هیئت وزیران» به عبارت «در سه گروه کالاهای سلامت محور، کشاورزی و صنعتی که با توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی و هر یک از وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت (حسب مورد) ظرف یک ماه بعد از ابلاغ این تصویب نامه تعیین می شود.» اصلاح می گردد.

  ۲ـ متون زیر به عنوان تبصره های (۱)، (۲) و (۳) به ماده مذکور الحاق و تبصره قبلی به عنوان تبصره (۴) تلقی می شود:

  تبصره ۱ـ فهرست کالاهای موضوع بند (الف) با توجه به تغییر موجودی انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، بر اساس کشفیات سالانه کالا و متغیر بودن نیاز داخلی کشور حسب میزان تقاضای مربوط به هر کالا با در نظر گرفتن میزان تولید داخلی و واردات رسمی هر سه ماه یک بار توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی و با توافق وزیر مربوط به هر یک از گروه های مذکور قابل به روزرسانی است.

  تبصره ۲ـ کالاهای امنیتی، انتظامی و نظامی موضوع بند (الف) مطابق ضوابط قانونی مربوط صرفاً قابل واگذاری به دستگاه ها و نهادهای ذی‏مدخل مصرح در قوانین بوده و قابلیت فروش عمومی ندارد.

  تبصره ۳ـ کالاهای صنعتی که اخذ مجوزهای قانونی لازم برای فروش آنها در داخل کشور فراهم نگردیده و صادرات آنها امکان پذیر نباشد، بر اساس قیمت کارشناسی به مراکز آموزشی و پژوهشی، متناسب با وظایف قانونی آنها صرفاً برای استفاده آموزشی و به میزان نیاز مصارف آموزشی آنها واگذار خواهد شد و قابلیت فروش عمومی ندارد.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای غلامرضا سلیمانی امیری به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۴۰۳۰/ت۵۵۵۸۴هـ ـ۱۳۹۷/۴/۳۰

  وزارت امور اقتصادی و دارایی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۲۷ به پیشنهاد شماره ۸۲۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۴/۲۶ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (۱۹) قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری ـ مصوب ۱۳۵۰ ـ تصویب کرد:

  آقای غلامرضا سلیمانی امیری به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  تصویب نامه در خصوص تعیین محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۴۴۲۸/ت۵۵۵۲۸هـ ـ۱۳۹۷/۴/۳۰

  وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی

  سازمان برنامه و بودجه کشور

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۲۷ به پیشنهاد شماره 020/5269 مورخ ۱۳۹۷/۳/۲۲ وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ماده (۳۳) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی ـ مصوب ۱۳۸۹ ـ و ماده (۳۶) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) ـ مصوب ۱۳۹۳ ـ ، تصویب کرد:

  ۱ـ محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران تعیین می شوند.

  ۲ـ هزینه های تبعی اجرای سیاست قیمت تضمینی به پیشنهاد مشترک شرکت بورس کالای ایران و وزارت جهاد کشاورزی و با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین و از محل اعتبارات مصوب مربوط قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تأمین و پرداخت می شود.

  ۳ـ سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است مابه التفاوت قیمت تابلوی بورس با قیمت تضمینی محصولات یادشده را به علاوه کارمزد معامله در بورس، به تفکیک از محل اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تأمین و پرداخت کند.

  ۴ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان بورس و اوراق بهادار) مکلف است به منظور بسترسازی، اصلاح ضوابط و مقررات موجود در چهارچوب قوانین مربوط در رابطه با تعیین انبارهای بخش خصوصی و نحوه اخذ تضمین از آنها و تقویت زیرساخت های موردنیاز برای ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا، طبق سیاست های وزارت جهاد کشاورزی اقدام کند.

  ۵ـ بانک مرکزی جمهوری اسلانی ایران مکلف است از طریق بانک های عامل معادل دوازده هزار میلیارد (۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال تسهیلات بانکی برای سال ۱۳۹۷ در قالب خط اعتباری در اختیار شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور قرار دهد. شرکت مذکور مجاز است با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، مابه التفاوت قیمت تضمینی با قیمت معامله شده در بورس کالا را از محل اعتبارات این بند پرداخت کند.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  تصویب نامه در خصوص تعیین آقای محمدرضا خباز به عنوان استاندار خراسان شمالی

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۶۲۴۱/ت۵۵۵۹۴هـ ـ۱۳۹۷/۵/۲

  وزارت کشور

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۳۱ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد بند(۳) ماده واحده قانون راجع به حذف عبارت فرمان همایونی در قوانین و مقررات مربوط به انتصاب افراد به بعضی از مقامات کشور ـ مصوب ۱۳۶۰ـ تصویب کرد:

  آقای محمدرضا خباز به عنوان استاندار خراسان شمالی تعیین می شود.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  تصویب نامه در خصوص تعیین نصاب معاملات موضوع ماده (۲۲) آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی برای سال ۱۳۹۷

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۶۲۴۷/ت۵۵۴۹۳هـ ـ۱۳۹۷/۵/۲

  وزارت امور اقتصادی و دارایی

  دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۳۱ به پیشنهاد شماره 972/10/1135 مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۳ دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد بند (الف) ماده (۴) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۷۲ـ تصویب کرد:

  نصاب معاملات موضوع ماده (۲۲) آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی موضوع تصویب نامه شماره ۱۵۹۰۹/ت۴۸۲۱۷ک مورخ ۱۳۹۲/۱/۳۱ برای سال ۱۳۹۷ به شرح زیر تعیین می-شود:

  الف ـ معاملات کوچک: معاملاتی که تا سقف مبلغ سیصد میلیون (۳۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال باشد.

  ب ـ معاملات متوسط: معاملاتی که مبلغ معامله بیش از سقف مبلغ معاملات کوچک بوده و از ده برابر سقف یادشده تجاوز نکند.

  ج ـ معاملات عمده: معاملاتی که مبلغ برآورد اولیه آنها بیش از ده برابر سقف

  معاملات کوچک باشد.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  تصویب نامه در خصوص تعدیل و اجرای جریمه ها و سایر حدنصاب های ریالی تعیین شده در قانون امور گمرکی

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۶۲۶۱/ت۵۵۵۶۲هـ ـ۱۳۹۷/۵/۲

  وزارت امور اقتصادی و دارایی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۳۱ به پیشنهاد شماره ۷۲۳۲۹ مورخ ۱۳۹۷/۴/۱۲ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (۱۵۶) قانون امور گمرکی ـ مصوب ۱۳۹۰ ـ تصویب کرد:

  جریمه ها و سایر حدنصاب های ریالی تعیین شده در قانون امور گمرکی به شرح جدول زیر تعدیل می شود و از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است.


  متن کامل PDF شماره یک


  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  آیین نامه اجرایی بند (ط) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۵۹۹۰/ت۵۵۲۵۵هـ ـ۱۳۹۷/۵/۲

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

  سازمان برنامه و بودجه کشورـ جهاد دانشگاهی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۲۷ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور (با همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی) و به استناد بند (ط) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:

   

  آیین نامه اجرایی بند (ط) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

  ماده ۱ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:

  الف ـ سازمان: سازمان برنامه و بودجه کشور

  ب ـ خزانه: خزانه داری کل کشور

  پ ـ قانون: قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

  ت ـ شرکت ها، بانک ها و مؤسسه ها: شرکت های سودده، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (۳) قانون.

  ث ـ منابع: حداقل (۴۰%) چهل درصد از هزینه امور پژوهشی هر یک از شرکت ها، بانک ها و موسسه ها.

  ج ـ مراکز: دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فناوری و جهاد دانشگاهی دارای ردیف بودجه ای در قانون.

  چ ـ دبیرخانه: دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری.

  ح ـ سامانه: سامانه ملی عرضه و تقاضای پژوهش و فناوری که توسط دبیرخانه در اجرای این آیین نامه و ظرف دو هفته پس از ابلاغ این آیین نامه تعیین و بکار گرفته می شود.

  ماده ۲ـ خزانه موظف است حساب خاصی را برای واریز منابع موضوع این آیین نامه ظرف دو هفته پس از ابلاغ این آیین نامه تعیین و اعلام نماید.

  ماده ۳ـ شرکت ها، بانک ها و مؤسسه ها موظفند در پایان هر سه ماه معادل بیست و پنج درصد (۲۵%) از مبلغ منابع موضوع این آیین نامه را به حساب موضوع ماده (۲) این آیین نامه واریز نمایند.

  ماده ۴ـ منابع موضوع این آیین نامه برای مراکز، مازاد بر درآمدهای اختصاصی مندرج در جدول (۷) قانون می باشد.

  ماده ۵ ـ خزانه مکلف است برای جهاد دانشگاهی حساب درآمد اختصاصی ایجاد نماید و اعتباراتی که از محل منابع موضوع این آیین نامه به جهاد دانشگاهی اختصاص می یابد به حساب مذکور واریز نماید.

  ماده ۶ ـ خزانه مکلف است در پایان هر سه ماه، واریزی هر یک از شرکت ها، بانک ها و مؤسسه ها به تفکیک میزان مبالغ اختصاص یافته به مراکز را به سازمان و دبیرخانه گزارش نماید.

  ماده ۷ـ منابع موضوع این آیین نامه در راستای حل مسائل و مشکلات شرکت ها، بانک ها و مؤسسه ها از قبیل توسعه و ارتقای فناوری و نوآوری، افزایش بهره وری، اصلاح ساختار،کاهش هزینه های تولید و توسعه بازار در قالب موارد زیر از طریق مراکز هزینه می شود:

  الف ـ پروژه های پژوهش کاربردی از طریق اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و فناوران.

  ب ـ اجرای پایان نامه های تحصیلات تکمیلی و پروژه های پسادکتری.

  پ ـ پروژه های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل تحت نظارت یکی از مراکز.

  ماده ۸ ـ هزینه کرد اعتبارات موضوع این آیین نامه به صورت امانی می باشد.

  ماده ۹ـ حداقل شصت درصد (۶۰%) مبلغ هر پروژه باید به دانشجویان و یا پژوهشگران پسادکتری و یا دانش آموختگان پژوهشگر و یا نیروهای کارورز فعال در پروژه پرداخت شود.

  ماده ۱۰ـ شرکت ها، بانک ها و مؤسسه ها می توانند حداکثر تا ده درصد (۱۰%) از منابع موضوع این آیین نامه را از طریق دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی که بر اساس اساسنامه وابسته به وزارتخانه یا سازمان ذی ربط بوده و دارای ردیف بودجه ای و مجوز از شورای گسترش آموزش عالی می باشند و جهاد دانشگاهی در چهارچوب این آیین نامه هزینه نمایند.

  ماده ۱۱ـ توافق نامه های منعقده بین شرکت ها، بانک ها و موسسه ها و مراکز باید در سامانه ثبت شده و مطابقت آن با این آیین نامه به تأیید دبیرخانه برسد و به سازمان اعلام شود. سازمان مبالغ قابل پرداخت به مراکز را به خزانه اعلام می نماید. خزانه موظف است نسبت به پرداخت به مراکز مربوط اقدام نماید، به طوری که تا پایان سال مالی کل مبلغ توافقنامه ها تسویه شود.

  ماده ۱۲ـ مسئولیت اجرای توافق نامه ها و هزینه کرد کل منابع اختصاص یافته از جمله مانده انتقال یافته به سال بعد، با بالاترین مقام مراکز مربوط است و گزارش اقدامات انجام شده را باید در سامانه ثبت نمایند. دبیرخانه موظف است امکان دسترسی به سامانه را برای سازمان فراهم نماید.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  اصلاح تصویب نامه شماره ۱۶۶۲۲۳/ت۵۵۰۶۶هـ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۴۴۷۴/ت۵۵۵۷۶هـ ـ۱۳۹۷/۴/۳۱

  وزارت امور اقتصادی و دارایی

  وزارت صنعت، معدن و تجارت

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۲۷ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  در تصویب نامه شماره ۱۶۶۲۲۳/ت۵۵۰۶۶هـ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۴، عبارت «تا سه ماه» به عبارت «تا شش ماه» اصلاح می شود.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  اصلاح تصویب نامه شماره ۱۶۵۳۲۹/ت۵۵۲۰۸ک مورخ ۲۲/۱۲/۱۳۹۶

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۶۲۵۹/ت۵۵۴۹۶هـ ـ۱۳۹۷/۵/۲

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت راه و شهرسازی ـ سازمان حفاظت محیط زیست

  دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۳۱ به پیشنهاد شماره 972/10/1135 مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۳ دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد ماده (۲) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۷۲ ـ تصویب کرد:

  بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی موضوع تصویب نامه شماره ۱۶۵۳۲۹/ت۵۵۲۰۸ک مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ به شرح زیر اصلاح می شود:

  ۱ـ تا سقف مبلغ بیست میلیارد (۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال به منظور اتصال حلقه های گردشگری دریایی در شهرستان بندر انزلی برای پروژه احداث پست اسکله تفریحی در نواحی هم جوار (شهرستان  بندر انزلی ـ تالاب انزلی) از محل منابع داخلی سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی اختصاص می یابد.

  ۲ـ اعتبار مذکور از طریق جابه جایی در هزینه طرح های عمرانی (کاهش اعتبار پروژه شماره (۶۱۲۳۵۰۱) احداث موج شکن های مجتمع بندری کاسپین) از رقم دویست و هشتاد میلیارد (۲۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال به رقم دویست و شصت میلیارد (۲۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال در بودجه سال جاری سازمان منطقه مذکور تأمین می گردد.

  ۳ـ هزینه کرد اعتبار مذکور توسط سازمان منطقه یادشده با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان بنادر و دریانوردی انجام می شود.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  الحاق دو متن به آیین نامه نحوه و ترتیب وصول پذیره و اهدایی به عنوان تبصره ماده ۴ و اضافه شدن ماده ۱۲

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۷۳۲۸/ت۵۵۳۸۵هـ ـ۱۳۹۷/۵/۴

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۳۱ به پیشنهاد شماره ۲۴۲۱۲۷ مورخ ۱۳۹۷/۲/۲۲ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  ۱ـ متن زیر به عنوان تبصره به ماده (۴) آیین نامه نحوه و ترتیب وصول پذیره و اهدایی موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۰۷۸ مورخ ۱۳۶۵/۲/۲۲ و اصلاحات بعدی آن الحاق می شود:

  تبصره ـ در صورت وجود متولی خاص، نیازی به اخذ موافقت اداره اوقاف و امور خیریه نیست.

  ۲ـ متن زیر به عنوان ماده (۱۲) به آیین نامه یادشده الحاق می شود:

  ماده ۱۲ـ احکام مربوط به اخذ پذیره و سرقفلی در این آیین نامه و همچنین درصدهای مقرر در مواد (۴) و (۵) آن، به مواردی که نظر واقف به عدم اخذ پذیره یا سرقفلی بوده یا نظر به اخذ آن به نحو خاصی داشته است و همچنین در مواردی که واقف نظری ندارد، لیکن مصلحت وقف به تشخیص متولی، بدون اخذ پذیره یا سرقفلی یا کمتر یا بیشتر از آن تعیین شده باشد، تسری نمی یابد.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری  اصلاح ماده (۱۹) اساسنامه صندوق کارآفرینی امید

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 21374-09/05/1397

  شماره ۵۶۲۴۰/ت۵۵۴۶۸هـ ـ۱۳۹۷/۵/۲

  وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

  وزارت کشور ـ وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ـ نهاد ریاست جمهوری

  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۴/۳۱ به پیشنهاد شماره 35983/30031 مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۲ معاونت حقوقی رئیس جمهور و به استناد اصل یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

  متن زیر به انتهای ماده (۱۹) اساسنامه صندوق کارآفرینی امید موضوع تصویب نامه شماره ۱۶۹۵۴۲/ت ۵۴۴۵۶هـ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ اضافه می شود:

  در مورد وجوهی که از محل درآمد عمومی در اختیار صندوق قرار می گیرد رعایت

  مواد (۳۱) و (۷۶) قانون محاسبات عمومی کشور الزامی است.

  معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
370305064
اکنون :
36