جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27777
  تاریخ انتشار : 6 خرداد 1392 15:29
  تعداد بازدید : 628

  تابعیت ایرانی حق فرزندان معاودین است

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تابعیت ایرانی حق فرزندان معاودین عراقی است؛ گفت: برای اینکه از قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی سوء استفاده نشود باید قوانین سخت تری را در نظر گرفت

  مرداد 1390

  حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص ضرورت طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مصوب ۱۳۸۵گفت:این قانون تابع شرایط خاص امروز ودیروز ایران است و باید تحولاتی که طی این۳۰ سال در کشور صورت گرفته در نظر داشت.

  نماینده مردم اسلام آباد غرب،دالاهو،کرندغرب،گهواره و حمیل در مجلس شورای اسلامی افزود: تحولاتی که در مرزهای شرقی و غربی کشور صورت گرفته و گسترش مناسبات مرزی شرقی و غربی کشور و شرایط خاص جنگ ایران وعراق ،ارتباطاتی را بین ایرانی ها و عراقی ها شکل داد که ساماندعهی نشده بود و مشکلاتی را برای آنها به وجود آورد .

  وی افزود: بسیاری از عراقی‌های ایران الاصل (معاودین) در زمان جنگ به ایران مهاجرت کردند و ازدواج آنها با زن ایرانی به دلیل ایرانی نبودن پدر فرزندان حاصل از این ازدواج که تبعه ایرانی محسوب نمی‌شدند با مشکلاتی رو به رو شدند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد:فرزندانی که حاصل ازدواج زن ایرانی و پدر خارجی هستند شناسنامه ندارند و حتی برای رفتن به مدرسه هم دچار مشکل هستند که این قانون مشکل این افراد را حل می کند.

  فلاحت پیشه با بیان اینکه نگران سوء استفاده از این قانون نیز هستیم تصریح کرد: ابتدا باید به فکر حل این مشکل بود و بعد از آن می توان برای اینکه از قانون سوء استفاده نشود قوانین سخت‌تری را در نظر گرفت تا اینگونه ازدواج‌های سبک شکل نگیرد و این قانون منجر به شکل گیری تابعیت‌های جدید و افزایش جمعیت کشور نشود.

   

  به نقل از:

  http://www.majlesnews.ir

   

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360926005
اکنون :
21