جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27806
  تاریخ انتشار : 7 خرداد 1392 14:40
  تعداد بازدید : 646

  تاکید وزرای دادگستری ایران و سوازیلند بر تقویت همکاری های قضایی

  در دیدار وزرای دادگستری ایران و سوازیلند، بر تقویت همکاری ها در زمینه های مختلف به ویژه قضایی تاکید شد.

  129-5.jpg

  در این دیدار که به میزبانی وزارت دادگستری ایران برگزار شد، سیدمرتضی بختیاری گفت: یکی از سیاست‌های قطعی جمهوری اسلامی ایران در بخش سیاست‌خارجی، همکاری با کشور های آفریقایی است و در این راستا تلاش‌های زیادی برای ارتقای تعاملات و ارتباطات بین دو کشور انجام داده است.

   

  وی افزود: ارتباط تنگاتنگ ایران با اتحادیه افریقایی که رییس‌جمهور بنین ریاست آن را بر عهده دارد، یکی از نشانه‌های علاقه ایران برای ارتباط با کشورهای آفریقایی است و در این راستا ایران علاقمند به همکاری دو کشور در سطح منطقه و بین‌المللی است.

   

  وزیر دادگستری اظهار کرد: زمینه‌هایی برای همکاری دو کشور ایران و سوازیلند وجود دارد. به طور نمونه هر دو کشور عضو کنوانسیون مبارزه با فساد در سازمان ملل هستند. ایران از چهار سال پیش به عضویت این کنوانسیون درآمده و کشور سوازیلند نیز در سال جاری عضو این کنوانسیون شده است و بر همین اساس ایران آمادگی انتقال تجربیات خود را به این کشور دارد.

   

  بختیاری اظهار کرد: ما بر انجام اصلاحات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توسط خود کشورها معتقدیم نه اینکه کشورها تحت استعمار قرار گیرند.

   

  وی افزود: زمانی که جمهوری اسلامی ایران انقلاب کرد یکی از محورهای اصلی‌اش مستقل بودن بدون وابستگی به شرق و غرب بود و برای کشورهای قدرتمند جهانی این استقلال خیلی گران تمام شد.

   

  بختیاری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پای این شعار ایستاده و هزینه‌های زیادی هم پرداخت کرده است، گفت: کشور ما تا این لحظه علی‌رغم تمام فشارها و هشت سال جنگ تحمیلی محکم پای آرمان‌های خود ایستاده است و به حمدلله خداوند هم توفیق داده و موفقیت‌های زیادی در این چند سال به دست آورده‌ایم و به همه کشورهای قدرتمند ثابت کردیم که ملت‌ها می‌توانند روی پای خود بیایستند.

   

  وزیر دادگستری تصریح کرد: این عدم وابستگی به معنای عدم ارتباط نیست، بلکه معتقدیم که باید با کشورهای جهان سوم ارتباط زیادی داشته باشیم.

   

  وی گفت: کشور ما برای انتقال تجربیات حقوقی و قضایی به سوازیلند آمادگی دارد و همچنین مایل هستیم که برای موافقتنامه معاضدت قضایی در امور مدنی و کیفری کارهایی انجام دهیم، زیرا یکی از مفاد کنوانسیون مبارزه با فساد که در سازمان ملل وجود دارد در رابطه با معاضدت‌های قضایی است.

   

  به گزارش ایسنا، چیف مگاگوا، وزیر دادگستری سوازیلند نیز طی سخنانی در این دیدار گفت:‌ پادشاه کشور ما همیشه تاکید خاصی نسبت به ارتقای روابط با ایران داشته است. به همین دلیل ما در پی تعقیب دستور پادشاهی این سفر را انجام دادیم و هدفمان از این سفر، تقویت روابط و ایجاد رابطه مستحکم بین دو کشور است.

   

  وزیر دادگستری سوازیلند، افزود: پادشاه سوازیلند از روابط کنونی بین دو کشور رضایت کامل دارد، اما همچنین تمایل دارد که تجار ایرانی بیشتری از سوازیلند دیدن کنند و در نتیجه این سفرها فرصت‌های شغلی زیادی ایجاد شود.

   

  وی افزود: ما از سطح کنونی روابط با ایران رضایت داریم و دوست داریم این روابط رو به گسترش باشد و به همین منظور از مقامات ایران از جمله وزیر دادگستری می‌خواهیم به کشورمان سفر کند؛ زیرا تقویت روابط ایران با سوازیلند می‌تواند منجر به تقویت روابط ایران با دیگر کشورهای آفریقایی باشد.

   

  وزیر دادگستری سوازیلند، اظهار کرد: یکی از حوزه‌هایی که ایران و سوازیلند می‌توانند در آن همکاری داشته باشند همین حوزه مبارزه با فساد است.

   

  مگاگوا در پایان ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در سوازیلند گشایش یابد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360925936
اکنون :
28