جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27810
  تاریخ انتشار : 7 خرداد 1392 14:56
  تعداد بازدید : 557

  تویسرکانی:

  سازمان ثبت اسناد و املاک، بازوی پرتوان قوه قضاییه است

  رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با قضات دادگستری استان خراسان شمالی، بر اهمیت نگاه فراگیر و کارشناسانه قضات به امور مختلف تاکید کرد.

  30640620-1837994.jpg

  تویسرکانی در جمع قضات این استان، با بیان این که جایگاه قضاوت و دستگاه قضایی بسیار روشن است، گفت: تاثیر و تاثر امور از یکدیگر بدیهی است و قطعا تصمیمات در یک حوزه در سایر قسمت‌ها نیز تاثیرگذار خواهد بود.

   

  وی خاطرنشان کرد: اگر قاضی اهل تقوا و توکل نباشد، از جاده قضاوت صحیح و مسیر عدالت منحرف شده و علاوه بر این که افرادی را از حقوقشان محروم می‌سازد، آرامش و اعتماد را از مردم سلب می‌کند.

   

  تویسرکانی خاطرنشان کرد: توجه قضات به محیط پیرامون و نگاه تیزبینانه آن‌ها بسیار مهم است و یک قاضی خوب زمانی می‌تواند یک حکم خوب صادر کند که به تمام امور مسلط باشد.

   

  وی با اشاره به این‌که قریب به 35 میلیون خدمت توسط سازمان ثبت اسناد به مردم ارائه شده است، تصریح کرد: ادارات ثبت اسناد، بازوهای پرتوانی در کنار دستگاه‌های قضایی‌اند و با الکترونیکی شدن امور با هزینه کمتر، خدمات بهتری ارائه شده است.

   

  رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این‌که تمامی استعلامات و معاملات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: با الکترونیکی شدن خدمات در دستگاه‌های خدمت‌رسان، امکان بروز بسیاری از تخلفات به حداقل می‌رسد.

   

  رییس کل دادگستری استان نیز تعامل میان دستگاه قضایی و اداره ثبت اسناد را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: دستگاه قضایی استان در عین حفظ استقلال و اقتدار خود تعامل مستمر و سازنده‌ای با سایر نهادها برقرار کرده است.

   

  احمد کیخسروی گفت: تقوا و پاکدستی قضات استان و دانش و اطلاعات آن‌ها سبب کسب موفقیت‌هایی شده که جای تقدیر دارد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360926084
اکنون :
12