جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27811
  تاریخ انتشار : 7 خرداد 1392 14:58
  تعداد بازدید : 584

  دادستان مشهد خبر داد:

  بازداشت سودجویانی که اقدام به خرید و فروش موقوفات می کردند

  دادستان مشهد گفت: با افراد سودجو که به اسم تولیت و موقوفات، زمین خواری می کنند برخورد جدی می شود.

  111-14.JPG

  غلامعلی صادقی در بازدید از کمربند سبز دامنه‌های جنوبی مشهد خاطرنشان کرد: در این اراضی زمینه‌ تصرف برای یکسری از افراد سودجو وجود دارد و اگر بخش دولتی به منظور رفاه شهروندان، در این مناطق فضای سبز ایجاد نکند افراد متخلف به بهانه‌های گوناگون این اراضی را به تصرف خود در می‌آورند.

   

  وی ادامه داد: اگر انگیزه تصرف برای افراد سودجو وجود داشته باشد، آنقدر خلاء قانونی در این زمینه هست که بتوانند از آن‌ها به نفع خود استفاده کنند و این اراضی را به مالکیت خود درآورند.

   

  دادستان مشهد با تاکید بر همت دستگاه‌های دولتی برای جلوگیری از تصرف اراضی، گفت: باید به سمت یکسان‌سازی متولیان اراضی حرکت کنیم؛ زیرا نمی‌شود شهرداری، مسکن و شهرسازی و منابع طبیعی هر کدام یک رویه را در نظر بگیرند. از این پس شهرداری مشهد متولی این امر است.

   

  وی تصریح کرد: عملکرد نیروهای نظامی و انتظامی در مورد تصرف اراضی باید بررسی شده تا معلوم شود این تصرفات برای رفع نیازهای سازمانی و وظایف ذاتی بوده یا نه؟

   

  صادقی با اشاره به نصب دکل‌ها در کمربند سبز، تصریح کرد: با انجام کار کارشناسی نصب دکل‌ها در این اراضی باید به صورت مجتمع و سایت راه اندازی شود.

   

  دادستان مشهد گفت: در هر صورت و با هر بهانه‌ای که این اراضی تصرف شده‌اند، سازمان‌ها موظف هستند یکپارچه‌سازی را انجام دهند تا با مدیریت واحد جلوی تصرفات گرفته شود.

   

  صادقی خاطرنشان کرد: با افرادی که به بهانه‌ تولیت و موقوفات که عناوین مقدسی هستند، زمین‌خواری کرده و اقدام به تصرف، خرید و فروش یا اجاره می‌کنند، برخورد می‌شود و حتی در این خصوص افرادی نیز بازداشت شده‌اند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134075
اکنون :
94