جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27818
  تاریخ انتشار : 7 خرداد 1392 15:29
  تعداد بازدید : 475

  کولیوند:

  پرونده 200 ردصلاحیت شده شوراها بررسی و نهایی شده است

  رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از ثبت نزدیک به یک هزار شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و رسیدگی به پرونده 200 نفر در این هیأت خبر داد.

   محمدجواد کولیوند گفت: در مدت زمان پیش بینی شده توسط دبیرخانه رسیدگی به شکایات این هیات برای اعتراض به عدم احراز صلاحیت کاندیداها که پیش از این اعلام عمومی شده بود؛ نزدیک به یک هزار نفر با حضور در دفتر هیات مرکزی و یا ارسال شکواییه، نسبت به روند احراز صلاحیت خود شکایت کردند.

   

  وی ادامه داد: طی این مدت که از چهارم خرداد ماه آغاز شده است، اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با بررسی اسناد و مدارک ارایه شده، پرونده 200 نفر از داوطلبان معترض را بررسی و رای خود را صادر کرده است.

   

  رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور گفت: با توجه به این که هیات مرکزی تا دوازدهم خرداد ماه فرصت دارد نسبت به احراز و یا عدم احراز صلاحیت کاندیداهای معترض رای نهایی را صادر کند، در تلاش است تا در کم ترین زمان ممکن نسبت به این مهم اقدام کند تا همه عزیزان تاییدصلاحیت شده بتوانند برنامه ریزی تبلیغاتی خود را به نحو احسن انجام دهند.

   

  اعلام نهایی تاییدصلاحیت ها به ستادهای انتخابات استان‌ها

   

   

  کولیوند تاکید کرد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور مر قانون را درباره کاندیداها اجرایی خواهد کرد و هیچ گروه و شخصی نمی تواند با جریان سازی‌های مختلف، این هیات را از رسیدگی قانونی به شکایت داوطلبان و تایید یا رد صلاحیت آنها منحرف کند.

   

  رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به این که تایید و یا عدم تایید صلاحیت افرادی که پرونده آن ها در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات بررسی شده است، مستقیما به ستادهای انتخابات استان های مربوطه ارسال خواهد شد، گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی و یا جعل عناوین، مراتب تایید و یا رد صلاحیت افراد مستقیما به ستادهای انتخابات استان های مربوطه ابلاغ خواهد شد، بنابراین عزیزان داوطلب پس از ثبت شکایت خود؛ مراتب تایید یا رد صلاحیت خود را از هیات های اجرایی مربوطه پیگیری کنند.

   

  داوطلبان مراقب سودجویان باشند

   

   

  کولیوند به برخی سودجویی‌ها از افراد رد صلاحیت شده در بعضی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: دیده شده که برخی گروه‌ها به منظور سوءاستفاده از این موقعیت و با قول دریافت برگه تایید صلاحیت افراد، هزینه‌هایی دریافت می‌کنند که این کار قانونی نیست و افراد باید خود نسبت به عدم احراز صلاحیت شان شکایت کنند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360925936
اکنون :
17