جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27819
  تاریخ انتشار : 7 خرداد 1392 15:36
  تعداد بازدید : 633

  واکنش کمیسیون اصل 90 به تکذیب گزارش این کمیسیون از سوی ریاست جمهوری

  سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: در صورتی که نامه تکذیبیه روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری در مورد گزارش این کمیسیون در خصوص سفر اخیر رییس جمهور به نیویورک به دست کمیسیون اصل 90 برسد آن را مورد بررسی قرار می دهند.

  MON_4612-1.jpg

  مصطفی افضلی‌فرد تاکید کرد: اگر روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری از مراجع رسمی نامه‌ای را به کمیسیون در مورد اعتراضش به گزارش کمیسیون اصل 90 در خصوص سفر رییس‌جمهور به نیویورک بدهد آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

   

  وی در عین حال گفت: طبق قانون وقتی سوال و نامه‌ای به دستگاه‌ها از سوی کمیسیون اصل 90 داده می‌شود باید قبل از یک ماه به سوالات جواب داده شود، اما نهاد ریاست جمهوری در مورد این سوالات کمیسیون بعد از گذشت یک ماه پاسخ نداد که این کار یک تخلف است و کمیسیون اصل 90 در اولین جلسه خود به این موضوع رسیدگی می‌کند و حتی آن را به قوه قضاییه ارجاع خواهد داد.

   

  وی در مورد روال بررسی کمیسیون اصل 90 درخصوص سفر رییس‌جمهور به نیویورک گفت: با توجه به این‌که رییس‌جمهور به سوالات کمیسیون پاسخ نداد، کمیسیون اصل 90 از طریق کارشناسان حقوقی تحقیقاتی میدانی را انجام داد و گزارش را تهیه کرد و طبیعتا اگر تخلف قانونی انجام نشده بود دلیلی نداشت که ریاست جمهوری به سوالات ما پاسخ ندهد.

   

  وی مدعی شد: گزارش کمیسیون اصل 90 بر اساس اعزام کارشناسان به صورت دقیق تهیه شده است و بر این موضوع حکایت دارد که همسر و فرزندان برخی از اعضای تیم همراه رییس‌جمهور در سفر نیویورک با آنها همراه بودند که این کار هیچ، وجهه قانونی ندارد. سوال این است که چرا برای سفرهای این‌چنینی باید این‌گونه خرج‌ها از جیب بیت‌المال خرج شود و چرا باید همسر و فرزندان آقایان با آن‌ها همراه باشد.

   

  سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به اطلاعات این کمیسیون از سفر رییس‌جمهور به نیویورک خاطرنشان کرد:‌ طبق بررسی‌های ما دو نفر عضو هیات نظارت بر سفرهای دولت که دو نماینده مجلس عضو آن هستند در این سفر حضور نداشتند که قطعا هیات نظارت بر سفرها نیز با حضور همسران و فرزندان این آقایان نیز مخالف هستند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134103
اکنون :
103