جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27912
  تاریخ انتشار : 8 خرداد 1392 14:16
  تعداد بازدید : 647

  عضو کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار:

  به استناد قانون شکایت کردیم/وزارت کار پاسخ دیوان عدالت را داده است

  اگر دیوان عدالت اداری ملاک حکم خود را ناتوانی کارفرمایان در پرداخت قرار بدهد به منزله این است که شکایت کارگران قانونی بوده و کارفرمایان باید افزایش دستمزد را بپذیرند.

  100-62.jpg

  حسین حبیبی اظهار کرد: پس از ارسال شکواییه و ثبت آن در دیوان عدالت، تبادل اطلاعات میان دیوان و وزارت کار صورت گرفت و مطلع شدیم که وزارت کار 10 روز بعد از ثبت شکایت ما، پاسخ دیوان را داده است.

   

  حبیبی درباره موضع رییس دیوان عدالت که صدور هرگونه رای از این مجرا را بر مبنای قانون اعلام کرده نه مصلحت، اظهار کرد: این امر نشان می‌دهد که حق با جامعه کارگری است و نباید مصلحت را بر قانون ترجیح داد.

   

  وی با اشاره به مقاومت کارفرمایان و اعلام ناتوانی از پرداخت به کارگران، گفت: معتقدیم که حتی اگر نگاه دیوان این باشد که کارفرمایان توان پرداخت رقمی بیش از این را ندارند، باید رای خود را بدهد و این خودداری از دادن رای نیست و ما هم به استناد قانونی شکایت کردیم.

   

  عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران افزود: اگر دیوان عدالت ملاک حکم خود را ناتوانی کارفرمایان در پرداخت قرار بدهد یعنی اینکه شکایت کارگران قانونی است و کارفرمایان باید افزایش دستمزد را بپذیرند.

   

  وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دیوان عدالت شکایت کارگران را به شکلی عادلانه بررسی کند و گفت که اگر رای دیوان به ضرر جامعه کارگری باشد باز هم جای پیگیری دارد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134205
اکنون :
95