جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27982
  تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 16:29
  تعداد بازدید : 466

  شیوه فعلی اخذ مالیات، داروخانه ها را ورشکسته می کند

  داروخانه ها هیچ مشکلی با پرداخت مالیات ندارند و تنها اعتراض آنها نسبت به شیوه اخذ مالیات است به گونه ای که از سال گذشته تاکنون 10 دستورالعمل صادر کرده اند که درصورت عدم اجرای آنها باید جریمه پرداخت کنیم.

  شیوه فعلی اخذ مالیات، داروخانه‌ها را ورشکسته می‌کند

  رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: با شیوه فعلی اخذ مالیات وضعیت به گونه‌ای پیش می‌رود که برخی همانند من داروخانه را می‌فروشیم و اگر بتوانیم یک چهار پایه سر چهارراه استانبول می‌گذاریم و به خرید و فروش سکه و دلار مشغول می‌شویم.

  رهبر مژدهی آذر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن انتقاد از شیوه جدید اخذ مالیات از داروخانه‌ها گفت: داروخانه‌ها هیچ مشکلی با پرداخت مالیات ندارند و تنها اعتراض آنها نسبت به شیوه اخذ مالیات است به گونه است که از سال گذشته تاکنون 10 دستورالعمل صادر کرده‌اند که در صورت عدم اجرای آنها باید جریمه پرداخت کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه داروخانه نباید با شکنجه مالیات پرداخت کنند، افزود: باید شیوه اخذ مالیات از داروخانه به گونه‌ای باشد که فضای کسب و کار برای آنها آسان شود نه اینکه همه از کارشان زده شودند و عطای کار را به لقائش ببخشند.

  مژدهی آذر با اظهار تاسف از اینکه هر روز یک مکانیزم و شیوه‌ای را برای اخذ مالیات از داروخانه مطرح می‌کنند و آنها را به چهار میخ می‌کشند، افزود: سازمان امور مالیاتی باید قبل از هرگونه تصمیم‌گیری با ما صحبت کند و انجمن‌های صنفی را به حساب بیاورد زیرا در این صورت است که اصول دموکراسی رعایت می‌شود.

  رئیس انجمن داروسازان ایران در پاسخ به این سوال که آیا با سازمان امور مالیاتی رایزنی و اعتراض‌های خود را در این زمینه منتقل مطرح کرده‌اید، افزود: قبل از کشیده شدن این موضوع به رسانه‌ها و مطبوعات شش ماه است که با سازمان امور مالیاتی مکاتبه و ملاقات می‌کنیم و حتی به سازمان بازرسی کل کشور هم شکایت و اسناد خود را ارائه داده‌ایم.

  وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد با این شیوه اخذ مالیات از داروخانه‌ها وضعیت به گونه‌ای پیش رود که برخی همانند من داروخانه را می‌فروشیم و اگر بتوانیم یک چهار پایه سر چهارراه استانبول می‌گذاریم و به خرید و فروش سکه و دلار مشغول می‌شویم زیرا فکر می‌کنم بهترین راه همین باشد چراکه هیچ مسئولیتی ندارد.

  وی افزود: عده‌ای دیگر هم که توان کار در این شرایط را دارند اگر از صبح تا 12 شب در داروخانه کار کنند بالاخره یک چیزی کف دستشان را می‌گیرد اما در نهایت آنها هم با این وضعیت از ادامه کار خسته می‌شوند.

   

  به نقل از:

  www.ilna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134075
اکنون :
95