جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28034
  تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 14:32
  تعداد بازدید : 768

  رییس دادگستری یزد:

  برای پیشبرد اهداف انقلاب باید بسیجی وار حرکت کرد

  رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به تاسیس سازمان بسیج حقوقدانان در یزد، گفت: امیدوارم این سازمان گام های موثری در جهت ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه بردارد و اهداف نظام اسلامی را در جامعه محقق سازد.

  36-14.jpg

   غلامحسین حیدری در مراسم افتتاح کانون قضات سازمان بسیج حقوقدانان یزد، با اشاره به تشکیل معاونت امور فرهنگی و اجتماعی در دستگاه قضایی کشور، اظهار کرد: این معاونت در راستای ارتقای امور فرهنگی، دینی و حقوقی مجموعه قضات و کارمندان دستگاه قضایی تشکیل شده و در راه احیای عدالت گام برمی‌دارد.

   

  حیدری با تاکید بر این‌که در جهت پیشبرد اهداف انقلاب و نظام اسلامی باید بسیجی‌وار حرکت کرد، ادامه داد: افتخار دستگاه قضایی استان یزد این است که بیش از یک سوم از نیروهای دادگستری از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان هستند و با این روحیه بسیجی و ایثارگری در راه اجرای عدالت در جامعه تلاش می‌کنند.

   

  در ادامه این مراسم، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان یزد، گفت: این سازمان در راستای منویات مقام معظم رهبری و استفاده از ظرفیت‌های بسیج در زمینه حقوق تشکیل شده است.

   

  زارع بیان کرد: در حال حاضر در سازمان بسیج حقوقدانان استان یزد، 318 حقوقدان عضویت دارند و وظیفه این سازمان جذب حقوقدانان، ارائه راهکار در زمینه‌های حقوقی، ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه و ... است.

   

  وی خاطرنشان کرد: حقوقدانان عضو این سازمان از افرادی هستند که به آرمان‌های انقلاب و نظام و همچنین قوانین و مقررات نظام متعهد و پایبند هستند. در حال حاضر این سازمان در عرصه آموزش و پژوهش و همچنین مشاوره به صورت عام و در حوزه حقوق بشر و فضای سایبری به صورت خاص فعالیت دارد.

   

  زارع گفت: جامعه ما در حال حاضر به بهداشت حقوقی و آگاه‌سازی مردم از قوانین و کاهش پرونده‌های قضایی نیاز دارد و در این راستا سازمان بسیج حقوقدانان با کلیه مراجع قضایی در این زمینه تعامل و همکاری می‌کند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134075
اکنون :
96