جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28037
  تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 14:39
  تعداد بازدید : 585

  مدیرکل زندان‎های لرستان:

  انجمن حمایت، نهاد پیشگیری از آسیب خانواده زندانی است

  مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: به زندانی به عنوان یک آسیب و به خانواده وی به عنوان فردی در معرض آسیب نگاه می‎شود.

  ap-83.jpg

   محمدعلی محمدی در مراسم نسیم مهر، با ارایه تحلیلی در مورد جایگاه انسان در مکتب اسلام و حکومت اسلامی، بیان کرد: می‎دانیم که انسان در چشم‎انداز اسلام، اشرف مخلوقات، لایق مقام خلیفه ‎الهی و مستعد معراج در مسیر الی‎الله است.

   

  وی افزود: گرچه عده‌ای خواسته یا ناخواسته در مسیر حوادث ناگوار یا در صراط گمراهی لغزیده و به مکافات عمل در دنیا گرفتار آمده و روانه ندامتگاه می‎شوند و بر حسب ظاهر، ضریب اطمینان اصلاح و بازسازی شخصیت آن‌ها به مرز ناامیدی کاهش می‏‌یابد، اما این عدم اطمینان، هرگز مجوزی برای عدم تلاش و کوشش افراد ذی‌ربط و مسوول در جهت اصلاح دوباره آن‌ها نیست.

   

  محمدی خاطرنشان کرد: در چنین مکتب ارزشمند و انقلاب شکوهمندی به زندانی به عنوان یک آسیب‌دیده می‌شود و به خانواده وی به عنوان فردی در معرض آسیب نگاه می‎شود و بر همین اساس زندان‌ها به عنوان مراکز ترمیم و درمان آسیب‎دیدگان و انجمن حمایت به عنوان نهاد پیشگیری از آسیب خانواده زندانی تعریف شده است.

   

  مدیرکل زندان‌های استان لرستان همچنین با تشریح نقطه مطلوب مورد نظر فعالیت‌های انجمن، تامین هدف اصلی این چشم‌انداز را در گرو شناسایی دقیق خانواده‌های زندانی و نیازهایشان و نیز ارایه به‌موقع خدمات اورِژانس اجتماعی، خانوادگی، تحصیلی و مالی دانست و گفت: جلب مشارکت‌های خرد و کلان با شفافیت در عملکرد همراه با اطلاع‌رسانی در سطح جامعه در کنار همکاری بین نهادهای حمایتی و توانمندسازی خانواده‌های زندانیان را از دیگر محورهای مهم نقطه مطلوب انجمن حمایت از خانواده زندانیان می‎دانیم.

   

  وی مهمترین سرفصل اقدامات به عمل آمده از سوی انجمن حمایت زندانیان را در سال 91 برشمرد و گفت: ما علاوه بر برگزاری جلساتی با مسوولان کمیته امداد حضرت امام و نیز دیدارهایی با مدیرکل فنی حرفه‌ای استان موفق به اخذ وام برای 25 نفر از خانواده زندانیان واجد شرایط شده و بیش از 140 پرونده جدید مددکاری جهت خانواده‎های زندانیان تشکیل داده‎ایم.

   

  محمدی گفت: همچنین بیش از 3000 مصاحبه و مشاوره حضوری با خانواده مددجویان به عمل آورده شده که در 350 مورد آن‌ها بازدید از محل زندگی‎شان صورت گرفته و بیش از 120 میلیون ریال مساعدت نقدی به این خانواده‌ها ارایه شده است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134103
اکنون :
99