جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28046
  تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 15:54
  تعداد بازدید : 671

  الوندي:

  بی توجهی به حقوق کودک در برنامه پنج ساله كشور

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک گفت: برنامه پنج ساله در مورد کودکان و مشکلات آن ها توجهي نكرده و از حقوق آنان صحبتي به ميان نياورده است.
  "مظفر الوندی" اظهار داشت: عملکرد ما در بحث حقوق کودک تاکنون مورد قبول بوده اما با وجود تصویب برخی قوانین داخلی و ملحق شدن به کنوانسیون حقوق کودک همچنان شاهد برخی مشکلات و چالش‌ها در این زمینه هستیم.

  وی با اشاره به بی‌توجهی به حقوق کودک در برنامه‌های سالانه کشور گفت: متأسفانه در برنامه پنجساله و بحث بودجه در مورد کودکان و مشکلات آن‌ها صحبتی نشده و این در صورتی است که در دنیا بخشی از اعتبارات و بودجه‌های سالانه مربوط به کودکان است.

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک در ادامه تصریح کرد: تا سال 88 مرجعی برای اجرای مفاد کنوانسیون وجود نداشت و از سال 88 به بعد بر اساس مصوبه دولت، وزارت دادگستری به عنوان مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تعیین شد.

  الوندی با اشاره به اينكه علی رغم مشکلات موجود، گزارش‌های موجود نشان از عملكرد خوب در رابطه با حقوق كودك از جمله در وزارت آموزش و پرورش است خاطرنشان كرد: هدف ما حمایت از حقوق کودک بوده كه تاكنون نيز در قانون جدید مجازات اسلامی شاهد تحولات چشمگیری در بخش کودکان هستیم.

   

  منبع خبر

  http://www.yjc.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361134075
اکنون :
96