جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48532
  تاریخ انتشار : 24 اسفند 1392 13:28
  تعداد بازدید : 663

  یک مقام قضایی:

  حمل و نگهداری سلاح سرد از معضلات امروز جامعه است

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: حمل و نگهداری سلاح سرد امروزه یکی از معضلات موجود جامعه به شمار می رود.

  411-2.jpg

  حمید خالقی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، گفت: حمل و نگهداری سلاح سرد امروزه یکی از معضلات موجود جامعه به‌شمار می‌رود و اکثر کسانی که با سلاح سرد مرتکب قتل می‌شوند از چاقو به عنوان یک تکیه‌گاه یاد می‌کنند و آن را به عنوان وسیله‌ای در جهت تامین امنیت خود می‌دانند.

   

  وی تاکید کرد: اگر ناهنجاری‌ها را بتوان در سنین پایین شناسایی و رفع کرد، دیگر کسی دست به ارتکاب جرم نخواهد زد و نیازی به پیش‌بینی مجازات نیست.

   

  این مقام قضایی در ادامه تصریح کرد: مستند یک لحظه غفلت با سبکی جدید و بر اساس واقعیات یک پرونده در راستای کاهش بزهکاری و نزاع و درگیری در بین نوجوانان توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تولید شده و اکنون در سایت این معاونت به آدرس www.kermanpishgiri.ir قابل مشاهده و دریافت است.

   

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان خاط نشان کرد: حرکت بر ‏اساس برنامه‌ریزی درست می‌تواند در پیشگیری از جرایم و دعاوی نقش بسیار اثربخشی داشته باشد.‏

   

  خالقی گفت: امید است با آسیب‌شناسی برخی از جرایم و بالا بردن سطح آگاهی جوانان و خانواده‌ها با برنامه‌ریزی‌های اصولی و با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود فرهنگی - اجتماعی بتوان پیشگیری از جرم را به عنوان یک اندیشه در اولویت قرار داد تا شرایطی فراهم شود که همه شهروندان نیز پیش از انجام هر اقدامی با رویکرد تخصصی تدابیر پیشگیرانه را در دستور کار خویش قرار دهند، به طوری که در جامعه شاهد کنترل جرم و مهار آسیب‌های اجتماعی باشیم.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360470592
اکنون :
16