جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48545
  تاریخ انتشار : 25 اسفند 1392 11:7
  تعداد بازدید : 270

  پوشش بیمه ای ۵۰ هزار کارگر ساختمانی در آخرين هفته سال

  مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ۵۰ هزار نفر از متقاضیان بیمه تأمین اجتماعی در حرفه کارگران ساختمانی را در آخرین هفته سال زیر پوشش خواهیم برد.

  دکترسید تقی نوربخش افزود: این تعداد با توجه به تأمین منابع و همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی با سازمان تأمین اجتماعی زیرپوشش بیمه قرار می گیرند.

  وی گفت: کارگران ساختمانی که دوره های فنی و حرفه ای را گذرانده و کارت مهارت فنی و حرفه ای را اخذ کرده اند و قبلاً تقاضای خود را به شعب سازمان تأمین اجتماعی داده اند به ترتیب اولویت به تعداد 50 هزار نفر زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می گیرند.

  نوربخش افزود: در این بیمه شرط سنی برای کارگران ساختمانی وجود ندارد.

  وی گفت: 7 درصد حق بیمه را بیمه شدگان یا افرادی که بیمه خواهند شد پرداخت می کنند و بقیه از محل مالیات ارزش افزوده که در بودجه سال 92 پیش بینی شده است پرداخت می شود که در مجموع حق بیمه پرداخت می شود و زیرپوشش قرار خواهند گرفت.

  نوربخش افزود: برای بیمه شدن کارگران ساختمان قانون خاصی وجود دارد که تاکنون 750 هزار نفر زیرپوشش این بیمه قرار گرفته اند.

  وی گفت: در این هفته موفق خواهیم شد که 50 هزار نفر دیگر را زیرپوشش بیمه های تأمین اجتماعی قرار دهیم و به این ترتیب در مجموع 800 هزار نفر از کارگران ساختمانی در کشور زیرپوشش بیمه های تأمین اجتماعی قرار می گیرند.

  نوربخش افزود: طبق قانون ما موظف بودیم که 800 هزار نفر از کارگران ساختمانی را زیرپوشش بیمه قرار دهیم.

   


   به نقل از :

  www.mehrnews.com

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631638
اکنون :
40