جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48624
  تاریخ انتشار : 25 اسفند 1392 14:25
  تعداد بازدید : 603

  امامی:

  مصوبات قانونی مجلس نباید با سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبری تداخل داشته باشد

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با یادآوری بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم گفت: باید دقت نظر صورت گیرد تا مصوباتی که در این حین مورد بررسی قرار می گیرد با سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبری تداخل نداشته باشد.

  مصوبات قانونی مجلس نباید با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رهبری تداخل داشته باشد

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عیسی امامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با یادآوری ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری افزود: در بند 10 این ابلاغیه به حمایت‌های همه‌جانبه هدفمند از صادرات کالا و خدمات به تناسب ارزش‌های افزوده اشاره شده و همچنین در بند 15 آن به افزایش ارزش‌افزوده از طریق تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز پرداخته شده است. همچنین بند 20 آن به بحث تقویت فرهنگ جهادی در ایجاد ارزش افزوده، تولید، واردات، بهره‌وری و اشتغال مولد پرداخته است.

  نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که چند روزی است در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد، بندی مورد بررسی قرار گرفت که درخصوص خام‌فروشی مواد اولیه در بخش صادرات و معافیت 50 درصدی که به آن تعلق گرفته بود، مطرح شد. بر این اساس لازم است قانونی که امروزه به تصویب مجلس می‌رسد با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری تداخل نداشته باشد.

  وی یادآور شد: درخصوص معافیت 50 درصدی خام‌فروشی مواد اولیه در بخش صادرات باید کمی تأمل صورت می‌گرفت تا با دقت‌نظر بیشتری این مهم مورد بررسی قرار گیرد زیرا نباید اجازه دهیم تا مواد خام از کشور خارج شود و باید تلاش کنیم تا روی ارزش‌افزوده و بهره‌وری و اشتغالزایی برنامه‌ریزی درستی انجام دهیم.

  این نماینده مردم در مجلس نهم درخصوص بررسی ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در صحن مجلس افزود: در این ماده دامنه وسیعی از بحث امنیت سرمایه‌گذاری و اقتصادی مطرح شد که لازم است روی این موضوع نیز تأمل بیشتری صورت می‌گرفت زیرا در غیر این‌صورت سپرده‌گذاری متمرکز در بانک‌ها خارج می‌شود و همین امر مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: لازم است در بررسی ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم از تمامی کارشناسان و صاحب‌نظران استفاده کرد تا در مالیات‌ها حق کسی ضایع نشود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360470502
اکنون :
31