جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48705
  تاریخ انتشار : 27 اسفند 1392 11:6
  تعداد بازدید : 464

  واردات خودروهای برقی برای مقابله با آلودگی هوا

  رئیس جمهور در دیدار نمایندگان استان یزد، گفت که دولت در صدد واردات خودروهای برقی با تعرفه صفر برای مقابله با آلودگی هواست.

  نماینده‌ی مردم اردکان در مجلس یاد آور شد: آقای روحانی گفتند که دولت برای مقابله با پدیده بیابان‌زایی اقدامات خوبی مد نظر دارد که می‌تواند در حل بخشی از مشکل ریزگردها نیز موثر باشد. آقای روحانی همچنین وضعیت محیط زیست کشور را نامطلوب توصیف کرد و گفت که دولت برنامه دارد تا اقدامات خوبی را در این جهت سامان دهد. از جمله در وهله اول واردات ماشین و موتور سیکلت‌های برقی با تعرفه‌ی صفر از خارج برای استفاده در کلان شهرها و شهرهای آلوده و در مرحله بعد ساخت این وسایل در داخل در دستور کار قرار دارد.


  وی لزوم تامین آب مورد نیاز یزد، استفاده از مجموع ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ استان در جهت رشد و شکوفایی آن و رفع مشکلات و تنگناهای مردم را از جمله مسائل مطروحه توسط نمایندگان در دیدار با رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: من هم در این دیدار از اقدامات موثر دولت در عرصه‌ی داخلی و سیاست خارجی انتصاب و انتخاب مسئولین کاردان متعهد و متخصص تقدیر کردم و گفتم که عمده‌ترین ثمره دولت تاکنون ایجاد آرامش در جامعه و تقویت حس امید به آینده در مردم و افزایش اعتماد مردم به حاکمیت بوده که ان شاء الله تداوم آن ثمرات گسترده‌ای در عرصه‌ی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و فرهنگی خواهد داشت و موجب رشد و توسعه و تعالی کشور و رفع دغدغه‌ها و تنگناهای مردم خواهد شد.

  نماینده‌ی مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های مادی و معنوی استان یزد، اشاره کردم که استفاده از مجموع ظرفیت‌ها و موقعیت‌ها باعث رفع مشکلات و تنگناهای مردم خواهد شد. همچنین گفتم که فرایند صنعتی شدن یزد ، کمبود آب، دغدغه‌های محیط زیست، کشاورزی و کمبود بودجه استانی مهمترین دغدغه‌های مسئولان و مردم است که راهکار حل این مشکلات در گرو اهتمام جدی دولت و باور داشتن به توانمندیهای مردم استان خواهد بود تا زمینه‌ای فراهم شود که از مجموعه پتانسیل‌ها استفاده شود.

  تابش ادامه داد: در این دیدار همچنین گفته شد که ما کمتر سعی داریم از دولت بودجه بخواهیم بلکه تقاضایمان این است که دولت با سعه‌ی صدر اختیاراتی را بدهد تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌ها نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنیم.

  تابش ادامه داد: من همچنین گفتم که دولت باید خود را از قید و بند بروکراسی فلج کننده حاکم بردستگاه اداری برهاند که در این صورت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

  نماینده‌ی مردم اردکان در پایان گفت: من همچنین گفتم که حیات استان یزد به دلیل کم آبی در معرض تهدید است و این موضوع می‌تواند یزد را که نماد هویت فاخر ایرانی و اسلامی است با خطر مواجه کند. 

   

  به نقل از :

  www. tabnak.ir 

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360470748
اکنون :
15